HISTORIE

Stroj Sigma Star

Značka MediProtect se objevila na Českém trhu od roku 1992. V tomto roce bylo založeno Sdružení podnikatelů, které se rozhodlo pod touto značkou vyrábět jednorázové ochranné prostředky, a to zpočátku především pro oblast zdravotnictví. Výroba svařováním plastové folie na italských strojích SIGMA Star byla umístěna do provozovny v České Čermné na okrese Náchod, kde probíhá i dodnes. Vzhledem k nedostatku finančních prostředků ve zdravotnictví byly postupně hledány a nacházeny další odbytové oblasti. V roce 1993 jako první na českém trhu byly tyto výrobky uplatněny při používání v provozu čerpacích stanic jako bezplatná služba motoristům. Po prolomení počáteční nedůvěry si tento výrobek našel své uplatnění u renomovaných zákazníků-sítí ČS, ale i u soukromých prodejců pohonných hmot, kteří se snaží řidičům poskytnout nejvyšší servis a kvalitní služby.

Postupem doby se při této aplikaci jednorázové rukavice v originálním závěsném provedení a z materiálu specielně upravovaného na používání ve styku s oleji a ropnými látkami, staly nepostradatelnou pomůckou u větší části Čerpacích stanic v České republice.

Kromě výše uvedených aplikací jsou rukavice využívány též v potravinářství, závodním stravování a v řadě dalších aplikací.

Dalším výrobkem na našem trhu jsou jednorázové návleky na boty. V současnosti je firma MediProtect s. r. o. se sídlem v Plzni, na kterou se transformovalo původní Sdružení, schopna na základě aktuální poptávky a využití svých volných kapacit zajistit též i výrobu dalších výrobků na bázi širokého spektra plastových folií.

Společnost se sídlem v Plzni je schopna Vám nabídnout buď standardní výrobky ze svého sortimentu, příp. Vámi navržené další aplikace jak výše uvedeno.

Vzhledem ke zvyšujícím se požadavkům na ochranu rukou a nohou z hlediska hygieny, lze očekávat pozitivní výsledky firmy i do budoucna.